Loading
Poznań: Olśnieni kolorowymi foliami na lakier – jak odmienić wygląd swojego samochodu!

Poznań: Olśnieni kolorowymi foliami na lakier – jak odmienić wygląd swojego samochodu!

Każdy właściciel samochodu chce, aby jego pojazd wyglądał jak najlepiej i przyciągał spojrzenia. Jednym z trendów w tuningu samochodowym są kolorowe fole na lakierze. W Poznaniu wiele osób odważa się na takie rozwiązanie, które pozwala w szybki sposób odmienić wygląd auta. Jak to działa? Co trzeba o tym wiedzieć?

Kolorowe fole na lakierze – najnowszy trend w tuningu samochodowym

Folie na lakierze to najnowszy trend w świecie tuningowania samochodów. Dają one nieskończone możliwości zmiany wyglądu auta – można zrobić to stosunkowo tanio i szybko, a efekt może być oszałamiający. Nakładane na karoserię folie przywodzą asociacje z najlepszymi bolidami z toru Formuły 1 czy rajdów Dakar.

Jakie efekty można uzyskać dzięki foliom na lakierze?

Folie na lakierze to najnowszy trend w świecie tuningowania samochodów

Dzięki foliom można uzyskać wiele różnych efektów – matowy, błyszczący, perłowy, metalizowany itd. Można też łączyć kolory i dodawać grafiki lub dekoracje – tylko wyobraźnia jest ograniczeniem! Folia nie tylko chroni także przed uszkodzeniami mechanicznymi i korozją.

Profesjonalna aplikacja folii – dlaczego warto zaufać specjalistom?

Aby uzyskać najlepszy efekt finalny oraz przedłużyć żywotność folii, warto zaufać profesjonalistom. Takie osoby przeprowadzą dokładne przygotowanie karoserii (musi ona być dobrze wyczyszczona i odmastowana) oraz dopasują odpowiednio rozmiar folii do konkretnego modelu samochodu. Profesjonaliści posługują się również specjalnymi narzędziami, dzięki którym aplikacja folii jest idealnie gładka i bez pęcherzyków powietrza.

Folie na lakierze to najnowszy trend w świecie tuningowania samochodów

Co zrobić, żeby folia nie odpryskiwała i nie traciła koloru?

Nie tylko właściwe nakładanie folii jest ważne, ale też odpowiednia pielęgnacja pojazdu. Folia musi być regularnie myta wodą z dodatkiem delikatnego detergentu lub środkiem dedykowanym do utrzymania czystości na lakierze przeznaczonym dla folii – warto zadbać o to regularnie i unikać szorstkiego traktowania np. szczotkami w myjni. W ten sposób można przedłużyć żywotność oraz intensywność kolorów użytych na fole na długi czas (więcej).

Ceny i dostępność folii – ile kosztują i gdzie je kupić?

Cena folei jest różna, zależna od wielkości powierzchni pokrywanej oraz rodzaju samej folii. Standardowa cena wynosi około 50-80 zł za metr bieżący, ale za każde dodatkowe efekty (metalik, perła itp.) trzeba zapłacić więcej. Folia jest sprzedawana w specjalistycznych sklepach z artykułami do tuningu, a także przez internet.

Folia a mycie samochodu – czy to się komponuje?


Wiele osób zastanawia się nad tym jak często można „przygryźć” folię podczas mycia samochodu. Z jednej strony folia rzuca się w oczy i nie sposób jej pominąć przy czyszczeniu auta bezmyjniowego, jednak łatwo uszkodzić powierzchnię. Dlatego należy starać się unikać używania szorstkich materiałów i przedmiotów np. gąbek lub szczotek oraz stosować delikatne płyny do mycia samochodów.

Poznańscy kierowcy coraz chętniej decydują się na pokrycie swoich samochodów kolorowymi foleiami na lakierze pozwalającymi odmienić wygląd ich pojazdów. To doskonały sposób na szybką zmianę wyglądu, a jednocześnie tanie rozwiązanie dla osób ceniących wartość estetyczną swojego auta. Dzięki odpowiedniej aplikacji oraz pielęgnacji taka folia będzie służyła przez długi czas, zachowując pełnię barw i walor plastyczny pokazu przyciągającego spojrzenia karoserii z pewnością zostaną podniesione, a jeśli decydują się na zaklejanie folią lub kośćmi, ich samochód nabierze niepowtarzalnego charakteru wśród innych pojazdów.